تروساردی - Trussardi

Trussardi 1911
نام برند: 
Trussardi ۱۹۱۱
نوع: 
Private
موسس: 
۱۹۱۱
صنعت: 
Fashion
محدوده فعالیت: 
Worldwide
شعبه مرکزی: 
Italy
افراد مهم: 
Tomaso Trussardi (CEO), Gaia Trussardi (Creative Director), and Maria Luisa Trussardi ‪(President)‬
بنیان گذار: 
Dante Trussardi
ملیت: 
Italian
پیشه: 
Fashion designer

نیکلا تروساردی (تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۴۲ - وفات: ۱۴ آوریل ۱۹۹۹) طراح مد ایتالیایی و همچنین کارآفرین اقتصادی است.

دوران حرفه ای کاری
تروساردی در شهر برگامو ِ (Bergamo) لومباردی (Lombardy) - منطقعه ای واقع در شمال ایتالیا - به دنیا آمد. تروساردی، فارق والتحصیل رشته ی اقتصاد از دانشگاه Catholic میلان، در سال ۱۹۷۰ اداره ی امور شرکت خانواده گی اش را به دست گرفت و آن را به کمپانی قدرتمندی مبدل ساخت که در به شهرت رسیدن لیبل های مد ایتالیایی در دنیا کمک شایانی کرد. این شرکت در واقع یک تولیدی دستکش بود که در سال ۱۹۱۰ توسط پدربزرگ ِ تروساردی، دانته تروساردی، تاسیس شد. 

او تولیدی تروساردی را گسترش داد و بخش لوازم لوکس را به آن افزود و در سال ۱۹۷۳ لوگوی سگ خاکستری (Spiky Greyhound ) را نیز به این مجموعه اضافه کرد. چند سال بعد تروساردی خط تولید کت های چرمی را افتتاح کرد. در دهه ی ۸۰ مجمومه پوشاک زنانه، مردانه، پوشاک ورزشی و پوشاک کودکان به مجموعه های این خط تولید اضافه شد.

خانه ی مد تروساردی از فعالان عرصه ی طراحی مد محسوب می شود و مجموعه کارهای آن بخش های متنوعی را فرا می گیرد که به این ترتیب می باشد: طراحی داخلی در شرکت هواپیمایی Alitalia، در کارخانه ی تولید ماشین Alfa Romeo و در طراحی های تلفن و حتی هلیکوپتر.

در سال ۱۹۸۸ این کمپانی طراحی لباس های ورزشکاران در المپیک ۱۹۸۸ سئول ِ کره را برعهده گرفت. در اولین ساعت از ۱۳ آوریل ۱۹۹۹ تروساردی در حین رانندگی با ماشین مرسدس خود در Tangenizale میلان کنترلش را از دست داد و به تیر چراغ برق برخورد کرد و روز بعد از این حادثه جان باخت. چهار سال بعد پسرش، فرانسیسکو، نیز طی یک تصادف با ماشن فراری خود کشته شد. او ۲۹ سال بیشتر نداشت.
اقدامات و عملکرد 
تروساردی اقدامات دیگری نیز انجام داده است که به این ترتیب می باشد: 
- طراحی سالن Palatrussardi در شهر میلان که به محل اجرای بسیاری از کنسرت های پاپ و راک تبدیل شد، در این میان می توان به خوانندگانی همچون فرانک سیناترا (Frank Sintra)، لیزا مینلی (Liza Minnelli) و سامی دیوس (Sammy Davis, Jr) اشاره کرد.

- از دیگر پروژه های تروساردی می توان به طراحی یکی از مدل های ماشین مینی ِ (Mini) تولید شده در کارخانه ی Innocenti اشاره کرد.این کمپانی در واقع یک موسسه ی غیردولتی است که تحت سرپرستی مدیرکل خود، بیترایس تروساردی (Beatrice Trussardi)، باهدف ترویج و گسترش هنر و فرهنگ معاصر طراحی شده است. این تشکیلات از سال ۲۰۰۳ بر آن شده است تا توانائی ها و منابع خود را در جهت متبلور ساختن رویدادهای هنری معاصر ِ مراکزِ عمومی شهر میلان مورد بهره وری قرار دهد.